» Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Çağrı Merkezi


Türkiye geneli, tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız; alanında uzman ve donanımlı personelleri bünyesinde bulundurarak, sektörün lider firmaları arasında yer almayı başarmıştır.


0850 241 02 17

Havalar soğumaya başladı, bir an önce kapalı bir alana girip ısınma ihtiyacını karşılama zamanı geldi! Evet, bu aynı zamanda yaşam alanlarınızı ısıtmak için yardım aldığınız kombilerin de açılacağı anlamına geliyor. Peki, kombi bakımını ve kombi temizliğini yaptırdınız mı? Aksatmamanız gereken bu konu hakkında ihtiyacınız olan önemli detayları şimdi sıralamaya başlıyoruz.

Öncelikle aklınızda “Kombi bakımı gerekli mi?” gibi bir soru oluşabilir. O yüzden öncelikle bu soruya yanıt vererek kombi bakımının niçin bu kadar önemli olduğunu açıklığa kavuşturmak sağlıklı olacaktır.

Araç kullanırken kapıyı kapatmadan yolculuk yapar mısınız? Ya da giriş katta bulunan, hiçbir koruması olmayan evinizin pencerelerini açıp uyur musunuz? Elbette bunları yapmazsınız! Çünkü güvenli değildir. Evde kombi bakımı yaptırmak da güvenliğiniz açısından işte bu kadar önemli. Kış aylarında yaktığınız kombinizin herhangi bir teknik sorunu varsa maddi-manevi pek çok zarara açık hale gelebilirsiniz. Bakımlar düzenli olarak yapıldığında ise bu gibi risklerle karşı karşıya kalma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

Güvenliğin yanı sıra kombinin yüksek performans sergileyebilmesi ve bu sayede enerji tasarrufu yapmanıza katkı sağlayabilmesi için de bakım olmazsa olmaz! Bakım ve temizlik aşamaları gerçekleştirildikten sonra hasarlı bölümler onarılabilir ya da gerekli ayarlar bakım sayesinde yapılabilir.

KOMBİLERİN BAKIM ZAMANI

Kombi bakımı için net bir zaman olmasa da kombilerin kış konumunu yani radyatörlerinizi açmadan önce kombi bakımının yapılması sağlıklı olacaktır. Yaz sonu ya da sonbaharda havalar tam soğumadan kombi bakımınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede kış soğuğunda kombinizin arızalanma ihtimaline karşı önleminizi alabilirsiniz.

Kombi peteği olarak da bilinen radyatörlerin bakımını aksatmak, kombinizin ısıtma performansını doğrudan etkileyebilir. Bu nedenle radyatörlerin havasını almak ve iç-dış temizlik gibi unsurları barındıran petek bakımını da ihmal etmemelisiniz.

Her yıl yetkili bir kuruluşa düzenli olarak kombi bakımınızı yaptırarak daha güvenli ve tasarruflu bir kış geçirebilirsiniz! Bu arada tasarruf demişken; kış aylarında bütçe dağılımınızı etkileyen bir unsur olan doğal gaz tüketiminde tasarrufa gitmek de güzel olacaktır.

TIKLA ARA