» Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Çağrı Merkezi


Türkiye geneli, tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız; alanında uzman ve donanımlı personelleri bünyesinde bulundurarak, sektörün lider firmaları arasında yer almayı başarmıştır.


0850 241 02 17

Çoğu kullanıcı kombi bakımının gereksiz olduğunu düşünür ve bu işlemi yaptırmaz. Hatta kombisi arızalanmadan servis çağırmayan, arızalansa bile servis çağırmak istemeyen kullanıcılar da vardır. Peki bu bakım işlemi neden bu kadar önemlidir ve servisler neden her seferinde kombiye bakım yaptırın önerisinde bulunur?

ÇÜNKÜ KOMBİ BAKIMI;
Can ve mal güvenliği açısından önemlidir!
 Çünkü bakımsız kalan ve bu şekilde kullanılmaya devam edilen kombiler sizleri sağlık açısından tehlikeye atar. Aynı şekilde cihazlarınızın güvenliği de sağlanamaz. Bakımsız kalan kombiler sadece sorun yaratmakla kalmaz, olası arıza durumları tespit edilemeyeceğinden, gaz kaçakları mevcut ise tespiti yapılamayacağından tehlikeli durumların yaşanılmasına sebep olabilir. Bu yüzden diyoruz ki kombinizin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bakımı ihmal etmeyin. Senede bir kez mutlaka uzman yardımı alarak kombinize bakım yaptırın.

Sürekli sorun yaşamamak için önemlidir! Kombi kullanımında çoğu kullanıcımızın sürekli sorunlarla karşılaştığını ve bu sorunlarla baş edecek gücü kalmadığını görebilmekteyiz. İşte bu durumların en temel sebebi bakımsızlıktır. Bakımsız kalan ve uzun süre bakım yapılmadan kullanılmaya devam edilen kombilerin olası arızaları ya da sonradan oluşturacağı arızalar tespit edilemez. Bu nedenle de kullanıcılar sürekli bir sorun ile karşılaşır. Bu sorunları yaşamak yerine önceden tespit ve müdahale yapılması gerekir. İşte bu durumda da bakımın ne kadar önemli bir uygulama olduğu açığa çıkar. Bu sebeple önerimiz kombi bakımlarının yılda bir kez sadece uzmanına yaptırılmasıdır.

Sağlıklı verim alabilmek açısından önemlidir! Kombi bakımı düzenli şekilde yapıldığı sürece alınan sonuç her daim beklentiyi karşılayacak yönde olur. Teknik açıdan çoğu arızanın oluşma sebebi de aslında cihazın bakımsız kalması ve bu şekilde kullanılmaya devam edilmesidir. Bakımlar önemsenmesi gereken uygulamaların başında gelir. Her daim sağlıklı verim alma çabasında iseniz kombilerinizin bakımlarını ihmal etmeyin ve senede bir defa mutlaka uzman yardımı alarak kombinizin bakımını yaptırın.

Kombiyi uzun süre kullanmak için önemlidir! Kombi bakımlarının en önemli amacı da aslında cihazı olması gerekenden daha uzun süre kullanabilmektir. Bakımı düzenli olarak yaptırılan bir kombi ile bakımı alınıp kullanılmasına rağmen yapılmayan kombi arasında dağlar kadar fark vardır. Bakımı yapılan kombiler normal kullanım süresi olan 15 yıldan daha uzun süre çalışabilir ve kullanıcı beklentisine yanıt verebilir. Bakımı yapılmayan ya da hiç yaptırılmamış olan kombiler ise 10 yıl kadar bile çalışmadan kullanım ömrünü tamamlar. Kombilerden uzun süre randıman almak amacı ile mutlaka senede bir kez sadece uzmanına bakımlarını yaptırmalısınız.

Tasarruf sağlamak için önemlidir! Bakımı yapılan kombiden her zaman iyi randıman alınabileceği için faturalar daha düşük gelir. Kullanıcılar hem iyi sonucu uzun süre alabilir hem de düşük gelen faturalarla karşılaşabilir. Bizler bu yüzden tüm tüketicilerimize doğru sonuçları elde etmek, beklenen sonucu almak ve yüksek gelen fatura tutarlarını düşürmek amacı ile bakımı öneriyoruz. Tasarrufu yaşamak istiyorsanız kombinizin bakımını kesinlikle ihmal etmeyin. Yılda bir kez gereken bakımları mutlaka uzmanına yaptırın ki faturalarınız yaz kış olması gerekenden daha düşük gelsin.

BAKIMI UZMANINA YAPTIRIN

Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle kombinizin bakımı mutlaka servislerin uzman teknikerleri tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ucuz kombi bakımı yaptığını iddia eden şahıslara veya güvenerek yaptırdığınız bakımlar size arıza olarak geri dönecektir. Kombi bakımınız önemsemenizi ve ciddiye almanız tavsiye ediyoruz.

TIKLA ARA